Przemówienie Imama Tawhidi

Dziwnie się czuję, gdy słucham Imama i mam do niego więcej szacunku niż do większości księży, którzy jak to słyszymy z ust lidera kościoła, myślą jak komuniści. A gdy czasami usłyszy się kazanie, to nawet mówią jak komuniści. Oby więcej takich Imamów i może Islam przejdzie swoją transformacje.

Imam Shaikh Mohammad Tawhidi:

„Mój ojciec dokonał wyboru, on był Imamem i ciągle nim jest. Dokonał wyboru przyjechania do Australii ponieważ był to nie muzułmański kraj. Gdybyśmy wiedzieli, że po 30 latach będziemy mieli dziewczyny w burkach biegające dookoła, a na każdym rogu będzie wznosił się meczet i ludzi promujących prawo szarija przeciwko demokracji w tym kraju to byśmy nie przyjeżdżali.

Wierzę, że cała nasza religia wymaga rewizji. Wierzę, że są konkretne księgi, które muszą być zakazane w naszym kraju. Istnieją książki, które są uznawane za drugie po Koranie. The Bukhari, bardzo sławna książka. Jest obecna, przynajmniej w większości muzułmańskich domów. Przynajmniej. Jest wszędzie. Jest umieszczana na półce zaraz obok Koranu. Każdy akt terroryzmu jest uczony w tej książce i ta książka jest szeroko dostępna w sprzedaży u publikowana w Australii.

Nie rozumiem dlaczego muzułmanie myślą, w zasadzie radykalni muzułmanie bo o tym mowa, dlaczego oni myślą, że gdy się wysadzisz będziesz jadł obiad z prorokiem Muhamedem w niebie. Nie wiedziałem, że mój prorok prowadzi tam restaurację! Szczerze, nie wiedziałem tego. I dalej macie wiele atrakcyjnych stwierdzeń przykładowo, że dostaniesz 72 dziewice, ale jakie to dziewica, skoro muszę wysadzić się w powietrze dla niej?

Również jestem przeciwko budowy meczetów. Mamy wielki problem. ten kraj się zmienia w coś, czego jestem przeciwko. Możemy mieć jeden meczet w Adelajdzie, który jest najstarszym meczetem i mieć resztę centrów edukacyjnych. Możecie wynająć sale na uniwersytetach, domach kultury. Nie ma potrzeby budowania meczetów, które potem są prowadzone przez radykalnych muzułmańskich przywódców,

Część z tych przywódców nie widzi sukcesu w radykalizowaniu młodzieży, która przychodzi się modlić. Więc co wtedy robią. Jeżdżą swoimi samochodami ze swoimi łodziami z Zachodniej Australii, jak mogliście słyszeć, całą drogę do Queensland, ponieważ chcą wstąpić do ISIS przez Malezję.

Ja zawsze dzwonię do ASIO (Australijskie CIA), aby sprawdzili konta bankowe takich muzułmańskich Imamów i kto ich finansuje i czy ci ludzie, którzy ich finansują mają w stosunku do nich jakieś oczekiwania, aby prali mózgi dzieciom.

O co chodzi z okaleczaniem genitaliów i braniem dzieci za współmałżonków? Co się dzieje w tym kraju? Wiem, że są politycy, którzy ostatnio zrozumieli to i są bardzo przeciwko Islamowi. Chcą powiedzieć ludziom, że Islam jest bardzo niebezpieczną religią. Dlaczego nagle teraz to mówią? Ja im nie oponuje ponieważ dokładnie wiem jak brudna jest moja religia. Wiem dokładnie o co chodzi, dlatego też głośno występuje przeciwko tym brudom. Jestem przeciwko generalizowaniu, bo istnieją dobrzy muzułmanie, ale jeżeli chodzi o główny przekaz tych polityków to się z nimi zgadzam.

To przysporzy mi wielu problemów. Nigdy o tym nie mówiłem, ale Palestyna jest żydowskim terenem. Dajcie spokój, kto tego nie wie? Jezus przybył do Jeruzalem. Przybył do Izraelitów, którzy byli tam. To żydowska ziemia.

Najwyższa pora, aby kobiety, które są politykami przestały się ubierać w chusty na głowach kiedy jadą do muzułmańskich krajów. Wiem, że dobrze jest szanować innych ludzi, ale jeżeli jesteś ministrem spraw zagranicznych to Twoje ubranie jest Twoim mundurem, Twoją odznaką. Jeżeli nie respektują Ciebie jako kobietę, aby pozwolić Ci ubierać się w to na co masz ochotę, to nie chcemy mieć ambasady w takim kraju. Nie chce mieć z takim krajem nic do czynienia jeżeli nie respektują naszego ministra spraw zagranicznych, niezależnie jaki to kraj.

To jest Australia. Jest jaka jest. Nie lubisz jej? Damy ci jednego z naszych kangurów i możesz wracać tam skąd przybyłeś.

Wielki Mufti, który jest wybrany aby nasz reprezentować, przez 20 lat nie wyszedł i nie powiedział po angielsku „Potępiam terroryzm”. To prawda, że on popiera wyroki przeciwko ISIS, ale problemem jest to, że Australia potrzebuje stanąć przeciwko ISIS. Społeczność muzułmańska musi stanąć przeciwko ISIS. Nie ktoś w Ameryce, któremu życzysz szczęścia. Nie. My musimy aktywnie stanąć przeciwko ISIS, ponieważ jesteśmy tego godni. Zasługujemy, aby muzułmańska społeczność stanęła przeciwko terroryzmowi ponieważ to jest linia między hipokryzją i jej brakiem. Jeżeli nie jesteś hipokrytą to mów o tym głośno.

Jak możesz zreformować obecną ideologię? Po pierwsze rząd musi zdać sobie sprawę, że książki, według których uczy się w muzułmańskich szkołach i które są na półkach w meczetach muszą być zabrane, otworzone, sprawdzić kto je wydał i wysłać je tam skąd pochodzą. Takie proste. Nie musimy niczego palić. Nie ma potrzeby generować napięcia. Po prostu zebrać książki i podziękować. To numer jeden. Po drugie służby specjalne muszą monitorować ruchy każdego lidera religijnego. Wykładowców, jeżeli mówią po arabsku, sprawdzać co mówią. Przykładów jakich używają. Czy mają prywatne lekcje. Sprawdzić pieniądze na ich koncie. Jak wiele żon mają. To bardzo ważne i wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Muzułmanie mają więcej niż jedną żonę w tym kraju. Musimy zdać sobie sprawę z jednej rzeczy. Albo szanujemy prawo ziemi na której się znaleźliśmy, albo nie. Jeżeli tak to zostajemy tylko z jedną żoną. Jeżeli nie, to wracaj tam skąd przybyłeś i miej tam tyle żon ile chcesz.

W Australii, gdzie jest wolność słowa i gdzie jest demokracja, wielu muzułmanów nie czuje się bezpiecznie, występując przeciwko radykałom w swoim kraju. I kiedy ja mówię, że się boją, nie znaczy, że boją się izolacji, ale boją się o życie. Ja byłem jej wiele razy bardzo bliski i Bóg uratował mnie wiele razy.”

3 komentarze

  1. Artur

    Panie Kamilu z muzułmanami jak z lewakami nie ma co dyskutować . Wystarczy nam nasza wiara i poszanowanie drugiego człowieka i nie możemy by wróg ( nie nazywajmy go inaczej) zagościł w naszym kraju gdyż ich religia jest dualistyczna i zawsze od wieków kończyła się tym samym wiec proszę nie być poprawnym politycznie jak zachód Europy bo zostanie z nich to, co mamy w Pakistanie Afganistanie i inny byłych krajach gdzie wcześniej była inna religia i nie zakazywano innej wiary.

  2. Paweł

    Kamilu, ja bym się jednak bał porównywać księży do imamów. Wiadomo, wśród księży są tacy, których ciężko jest słuchać, ale mimo wszystko procent sensownych księży, to liczba dwucyfrowa, a imamów to niestety zaledwie promil 🙂

  3. auto0

    Niemcy też byli dobrzy. Ale często ich zabijali inni Niemcy. Wprowadźmy zakaz samochodów na ropę i nie będzie potrzeby buntowania arabów, którzy mają tanią ropę i skończy się problem terroryzmu.

Dodaj komentarz