22 komentarze

 1. LordBlick

  „Aby zobaczyć zawartość, należy zainstalować Microsoft Siverligt” – To jest kolejny dziadowski kamyczek na przymus abonamentu i jednocześnie używania jedynego słusznego oprogramowania. Tak więc nie obejrzałem, bo mam firmy uległe PRISM w głębokim poważaniu.

 2. Wojtek

  Też nie obejrzałem i nie obejrzę bo nie będę instalował żadnego Silverlighta

 3. Mariusz

  Niestety mając windows i silverlight też nie można obejrzeć „Przepraszamy, materiał niedostępny”.

 4. Paweł

  Rozmawiali z Tobą jak ślepy z głuchym. Ty im otwierasz oczy a oni wolą dalej tkwić w swoich koleinach.
  A co do prowadzenia firmy i jej zakładania.
  Co mnie obchodzi jedno okienko. nawet sobie niech będą nawet 4 pojadę i założę. Tylko niech mi nie każą tego pieprz……go ZUSu płacić nic od nich nie chce. albo zrobią opcję że jak zatrudnię pracownika to ja nie muszę już płacić. Wtedy i bezrobocie zmaleje i ja będę szczęśliwy że mam pomoc. A tak łup wycisnąć ostatnie soki po co mam mieć firmę lepiej niech zostanę żebrakiem zależnym od kolejnego rządu.

 5. Arek

  Materiał Niedostępny – więc proszę o udostępnienie bo z wielką przyjemnością obejrzę 😉 .
  Pozdrawiam

 6. Piotr Baran

  ZUS to największy stoper młodego przedsiębiorcy. Uważam, że powinien być uzależniony od zysków

 7. Rafał M

  Z tą godnością człowieka/pracownika/przedsiębiorcy to święta racja. Gnojenie przez sądy, urzędy i urzędników z mentalnością PRL-ową, gdzie przedsiębiorca to wciąż pogardzany petent, można znosić jak się jest na dorobku. Później już łaski urzędnik, urząd, sąd czy też państwo nie robi i nie dziwię się, że ludzie z głową przenoszą się za granicę. Sam też tak zapewne zrobię. Z tym że się nic nie zmienia też racja, bo to moim zdaniem kwestia jakiejś ogólnonarodowej inteligencji i mentalności, do której zmiany potrzebne jest kilka pokoleń, a nie kilka lat.

  Z drugiej jednak strony uważam, że największym problemem jest mentalność polaków. Dotrzymywanie umów, terminów, płatności, uczciwość, pracowitość, profesjonalizm to nie są nasze mocne strony. Wciąż częsta jest mentalność PRLu, że trzeba oszukać, naciągnąć, zakombinować, zamiast uczciwie zapracować. Być może wynika to z religii. Kościół katolicki nie zaszczepił w nas takiego szacunku do pracy jaki mają protestanci. U nas przecież mechanik samochodowy, hydraulik, malarz to wciąż pogardzane zawody wymagające pracy fizycznej. Natomiast biznesmen cwaniaczek, który nie płaci podatków, pensji i naciąga każdego dookoła to jest wciąż godny podziwu gość.

 8. Rafal

  @LordBlick – bez przesady. Siverligt jest praktycznie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o możliwość kopiowania treści video [oczywiście są sposoby ale laik sobie nie poradzi]. Dodatkowo korzysta z niego tak duża ilość witryn [m.in. tvn player, tvp] że można sobie 'pozwolić’ na jego zainstalowanie…

 9. Kamil

  też miałem problem z odtworzeniem. Na windows 8 mimo zainstalowanej wtyczki nie poszło pod operą i FF dopiero na iE odtworzyłem. Najlepiej by było dać to na YT (nie mam konta).

  Ten „doradca” taki bełkot uprawia że szkoda gadać. Oderwany od rzeczywistości. Ja bym chyba go spytał kto jest jego mocodawcą i jaki ma interes w takim zachwalaniu tego systemu. Z resztą widać że człowiek nie wyobraża sobie że może być prosto. Prowadzący z resztą też zaplątał się w ” ale jak to muszą być urzędy…” bla bla…. szkoda gadać taki beton 🙂

 10. KamilS

  @LordBlick: @Wojtek:
  Silverlight jest konkurencją do Flasha to po prostu inna technologia. Akurat TVP zrobiło sobie w Silverlight, a np Youtube w Flashu.
  @Mariusz:
  Zapewne używasz Opery, to już jest wina przeglądarki, bo ostatnio się cały czas im sypie, kiedyś chodziło bez problemu. Zobacz np w Firefoxie działa bez problemu.
  @Paweł:
  No widać, że Pan prowadzący i Pan Marczak chylą się w lewo. W 15 min pogadanki też ciężko coś wytłumaczyć.

 11. dr

  Znasz ich wszystkich tak dobrze, że jesteście na „ty”, czy masz po prostu takie podejście, że do wszystkich od razu mówisz na „ty”? 😉 Ile razy spotkałeś się z tym, że ktoś odpowiedział że „nie jesteśmy na ty” i wolał per „pan”?

  A co do meritum – gdzie mogę znaleźć jakieś informacje nt. tego przenoszenia działalności do UK? Po co bierzesz tych wszystkich ludzi samolotem do UK, skoro podobno wszystko to można załatwić przez internet.

 12. Wojtek S.

  Coś nie działa. Podałeś link do „niedostępnego” materiału jak piszą, ale w obok w ramce jest:

  O życiu kulturalnym środowisk polonijnych opowiada gość z Nowego Jorku, Michał Hochman.

  Więc prosimy o poprawny link. 🙂

 13. KamilS

  @Wojtek S.
  Link jest dobry. A ramka o której mówisz zaczyna się od „Przez co trzeba przejść zakładając firmę w Polsce? Jak to się robi za granicą?” i to jest właśnie część Kamila i Andrzeja M.

 14. Andrzej Ondrii Dubiel

  Nie wiem co Wy kombinujecie, ale mi zarówno działało wcześniej jak i działa teraz 🙂
  Dla mnie link cały czas działa(ł).

 15. Arek

  Na Chromie, nie działa. Ale po otworzeniu na IE (WIN 8), link działa.

  Pozdrawiam 😉

 16. Grzegorz Gosk

  jeśli nie możecie otworzyć danego materiału to należy wyłączyć działanie addblocka na stronie tvp jak i stronie vod.
  silvelight można pobrać z oficjalnej strony microsoftu.

 17. Sebastian

  Aby pozbyć się problemu „Materiał nie dostępny” wystarczy wyłączyć Adblocka na stronie tvp.

 18. lukasz

  dla tych, którzy mają problem z odpaleniem materiału polecam chwilowe wyłączenie AdBlock’a

 19. Sitheek

  No nieźle, Ty im mądrze a oni chętnie by Cię zakneblowali jakby mogli 🙂 … Swoją droga to ten gość od doradztwa stracił by źródełko utrzymania więc mówił w swoim imieniu, a redaktor jak to w telewizji publicznej, niezły ubaw. Ciekawe czy Cię jeszcze kiedykolwiek zaproszą 🙂 .

 20. Mariusz D

  Cóż może powiedzieć osoba z mediów, która żyje innymi w innych realiach ekonomicznych niż początkujacy przedsiębiorca?
  A doradca podatkowy to niby, co może powiedzieć. Żyje tylko dlatego, że prawo jest skomplikowane.

  Jak ich słuchałem i Kamila, to od razu nasuwa sie taka myśl. Teoria kontra praktyka. Teoretycy zawsze mają dużo do gadania, tylko później i tak nijak to nie przystaje do prawdziwego życia.

 21. Łukasz B

  Jeśli nie działa to wyłączcie adblocka. Na linuxie z firefoxem i moonightem powinno działać.

 22. Sta-Put

  U mnie działa – a mam Mozillę Firefoxa

Dodaj komentarz