Mzungu – Opowieści z Zambii – Agnieszka Goleniowska |#485

Pobierz mp3 ▬ http://www.kontestacja.net/audio/4/KS_2019-08-20.mp3

📣 Z wywiadu dowiesz się:

➡ Dlaczego wyjechałam na wolontariat do Zambii?
➡ Z jakich powodów powstał blog „Janusze on tour”?
➡ Jakie szczepienia trzeba wykonać przed wyjazdem do Zambii?
➡ Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Zambii?

👈 Agnieszka Goleniowska 👉

Ukończyła wydział lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje jako lekarz rodzinny. W sierpniu 2015 roku dzięki Fundacji ASBiRO Agnieszka wyruszyła na wolontariat medyczny do Zambii. Przez kilka tygodni pracowała w Lusace jako lekarz w klinice, popołudniami zajmując się remontem tamtejszego przedszkola. Jak sama twierdzi, pobyt w Afryce miał ogromny wpływ na jej życie. Wydała własną książkę na temat kultury, tradycji i wierzeń Zambijczyków – „Mzungu. Opowieści z Zambii”. To zbiór historii z czasu, kiedy Agnieszka była na wolontariacie medycznym. Przedstawia obraz społeczeństwa afrykańskiego oraz tamtejszego systemu ochrony zdrowia. Aktualnie Agnieszka mieszka w Polsce, ale rozważa powrót do Zambii, być może osiedli się tam na stałe.
Książka ,,Mzungu. Opowieści z Zambii” dostępna jest w sklepie internetowym: https://januszeontour.pl/produkt/mzungu-opowiesci-z-zambii/

Agnieszka wprowadziła specjalny kod zniżkowy. Wpisując kod: Asbiro- pojawia się możliwość zamówienia książki z darmową przesyłką.

Dodaj komentarz