6 komentarzy

 1. Jed

  stereotyp bedzie krazyl w swiadomosci lemingow chyba juz zawsze. i to niezaleznie czy to nasza postkomuna bo nie tylko w PL takie pojecie o bogactwie ma barachlo.

 2. Tymoteusz Paul

  Ten stereotyp akurat wywodzi sie z „zamierzchlych” czasow szlacheckich, a w sumie ich swietnosci, kiedy to bogactwo oznaczalo przepych, rozrzutnosc i poczucie wyzszosci. Nie ma co sie zatem dziwic ze nadal tego od aktualnych magnatow oczekuja, ciezko wyplewic setki, jak nie tysiace, lat przyzwyczajen.

 3. Tomasz Palak

  Panie Kamilu,
  na Pana bloga trafiłem czytając polecony mi artykuł nt. firmy Malma i tak już zostałem. Dziś dowiaduję się o reaktywacji tej marki i skojarzyłem, że u Pana dawno o tym nie było. Może jakiś komentarz do sytuacji :)? Pozdrawiam.

 4. Krzysztof Matejak

  Wygładzili Ci zmarszczki 😛

  Tymoteusz: „stereotypy z czasów zamierzchłych” – na moje – można włożyć między bajki i publicystykę wyrobników celujących w statystycznego czytelnika. Każda epoka ma swoje przyzwyczajenia. Czasy się zmieniają, i przyzwyczajenia ludzi wraz z nimi również się zmieniają. Zresztą… to, o czym Ty piszesz to nie przyzwyczajenie, nawyk, a opinia jakiejś większej (niż mniejszej :P) grupy ludzi (którzy byli piśmienni w tych „zamierzchłych” czasach(?)). Prawdy obiegowe powstają najchętniej na bazie obiegu, czyli plot. A współcześnie mamy bardzo skuteczny, funkcjonujący od przeszło kilku dekad katalizator plot – telewizję. I właśnie w „odmóżdżaczach”: telewizji i pismach kolorowych szukałbym realnej przyczyny tak silnego wykreowania sobie śród gawiedzi obrazu bogacza konsumującego na potęgę, mylenia celebryty z bogaczem, widoku gwiazd z ich odbiciem na gładkiej tafli jeziora. Mało kto czyta książki, a prędzej ucieka wyobrażeniem do ruchomych obrazków, i nimi przesiąka. Taka kultura.

 5. Poszukiwacz

  @Tymoteuszu Paul,

  proszę o kontakt. Wciąż nie dokończył Pan zlecenia, a pieniądze Pan wziął…

 6. Paweł Stachyra

  Świetny, krótki i treściwy, wywiad. Brawo!:)

  Zgadzam się z Tobą Kamilu jeśli chodzi o priorytet – kształcenie dzieci. Sam jestem tego zwolennikiem.
  Też uważam, że w w dobrej edukacji siła, jestem zwolennikiem edukacji biznesowej, finansowej i rozwoju osobistego.
  Na razie nie mam sukcesów ani autorytetu takich jak Ty, ale jest mi bardzo bliskie moim wartościom to co Ty robisz.
  Czasami jak czytam Twoje poczynania to „zazdraszczam”, podziwiam i mówię „Kurcze. Ja też tak chcę!” 🙂

  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz