Czyli jak zabezpieczyć swoją firmę i majątek przed pazernymi łapami polskich urzędników.

DARMOWY FRAGMENT
PDF i MP3 – 100 MB
Pobierz plik

„Biznes w kraju dziadów” to chyba pierwszy w historii thriller urzędniczy. Czyhających na przedsiębiorców pułapek, które demaskuje Cebulski, nie powstydziłby się scenarzysta filmów z cyklu „Piła”. Myślę, że nawet mistrzowie, tacy jak Ludlum, King, Lynch czy Hitchcock, nie wpadliby na pomysły tortur, jakie zrodziły się w chorych mózgach polskich biurokratów.
Maciej Dutko, przedsiębiorca, Akademia Internetu www.akademiainternetu.pl

Kamil. Co do wrażeń na temat ksiązki, to powiem tak. Czyta się bardzo lekko i na każdej stronie czuć Ciebie. Treści bardzo wartościowe, mówiące o tym jak naprawdę jest, a nie jak amerykańskie mydlące oczy bzdety, w których dzieciaki się zakochują. Często podkreślasz, że wiedza w niej zawarta może potencjalnie uratować dupę niejednemu optymiście-przedsiębiorcy. Jak najbardziej się z tym zgadzam. Jedyne zastrzeżenie to takie, że większość i tak nie uwierzy w to, co im rekomendujesz PRZED, ale na pewno przyjdą do Ciebie PO czarnym scenariuszu.
Marcin Osman, przedsiębiorca, autor www.biznesciucieka.pl

Thriller biznesowy w najlepszym wydaniu!
Czasami są książki, które warto przeczytać dla jednego zdania.
Czasami są książki,które warto przeczytać dla ich treści.
Książkę Kamila warto nie tylko przeczytać, ale i przestudiować.
O ile oczywiście poważnie podchodzisz do przedsiębiorczości.

Andrzej Burzyński, pastor, przedsiębiorca, www.koah.pl

Jednocześnie chciałabym Panu podziękować za wszelkie publikacje i choć już posiadałam w Polsce 4 firmy wciąż mało jest konkretnych informacji nawet w sieci, a księgowi są różni i czasem mam wrażenie, że mniej się orientują niż ja. Obecnie prowadzimy spółkę z o.o. i jedną z naszych działalności był obiekt noclegowy w Krakowie, który również nie przynosi satysfakcjonujących nas dochodów, więc go zamykamy. W ciągu ostatnich 3 miesięcy mieliśmy 4 kontrole i chyba mam dość przy założeniu, że wszystkie te kontrole sprawdzają TO SAMO i tylko szarpią nerwy i zajmują czas. Dlatego pomimo dojrzałego wieku, wciąż szukamy przedsięwzięć, które będą satysfakcjonujące. Wiele lat spędziłam za granicą ( USA) i może dlatego, gdzieś w podświadomości nie bardzo wierzę, że w Polsce może się coś udać? Czytam Pana książki, bo jest w nich PRAWDA, bez owijania w bawełnę lub górnolotnych tekstów w nadziei, że ktoś nie załapie. Jeszcze raz dziękuję i proszę o jeszcze.

Dagmara, przedsiębiorca z Krakowa

Co znajdziesz w książce?

Jak wiecie, moja działalność skupia się wokół przedsiębiorców. Ponad 15 lat prowadzę już różne działalności gospodarcze w Polsce, a od kilku lat w kilku krajach na 3 kontynentach. Jako rektor Uczelni ASBIRO mam ciągły kontakt z kilkoma tysiącami głównie polskich przedsiębiorców. Znam zarówno tych doświadczonych, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki. Cała działalność Uczelni ASBIRO skupia się w okół tego, aby w jakiś sposób przekazać doświadczenia starszych do umysłów początkujących przedsiębiorców, aby najzwyczajniej oszczędzić im popełniania tych samych błędów.

Można powiedzieć, że jestem osobą publiczną. Dużo publikuję, często udzielam wywiadów w mediach. Staram się poruszać rożne tematy. Moja „publiczność” powoduje, że bardzo dużo osób przesyła mi maile z prośbą o rozwinięcie jakiejś myśli czy rozwiązania, o którym wspominałem na blogu, wywiadzie, wykładzie czy filmiku na Youtubie. Nie zawsze jestem w stanie czasowo porządnie odpisać na wszystkie pytania, tak aby wyczerpać temat. Postanowiłem więc stworzyć e-booka, w którym dokładnie przedstawię moje stanowisko i dokładnie opisze rozwiązania, o których w szczątkowy sposób wspominałem w różnych miejscach.

Książka powstała więc po to, abym istniała publikacja do której mógłbym odesłać ludzi i jednocześnie zaoszczędzić sporo czasu na odpisywanie na e-maile. Jeżeli chodzi o tematykę to sprowadza się ona głównie do pięciu najczęściej pojawiających się problemów:

Podatki w firmie

Tutaj opowiadam o tym w jak dobrać formę prowadzonej przez siebie działalności. Czym różni się spółka od fundacji czy działalności gospodarczej. Wyjaśniam dlaczego spółki z o.o. nie płacą ZUS-u, części mandatów oraz tego w jaki sposób mogą skutecznie obniżać podatek dochodowy. Wyjaśniam dlaczego nie opłaca się mieć samochodów rejestrowanych na firmę, podejściu do wrzucania różnych rzeczy w koszty, ważnych rzeczach w umowach i wielu innych drobnych sprawach, których większość przedsiębiorców dowiaduje się po pierwszych pięciu latach prowadzenia działalności. Po co tyle czekać?

Podejście do kontroli

Oj chyba nie ma w Polsce nie skontrolowanego przedsiębiorcy. Początkujący się boją, doświadczeni się stawiają. W tej części opisuję jak to wygląda. Przytaczam wiele przykładów czego kontrole szukają, jak mogą ci zaszkodzić. Piszę o tym co zrobić, aby się zabezpieczyć i opowiadam o tym, jak kilku osobom udało się odkręcić negatywne skutki.

Ochrona majątku

To chyba najważniejszy dział, gdyż najwięcej żalu początkujący mieli do siebie za to, że nie przygotowali się do czarnego scenariusza, który musi przyjść. Opowiadam o tym co może zabrać komornik, dlaczego nie może zabrać rzeczy należących do fundacji. Opowiadam o tym jak zabezpieczyć majątek, o rozdzielności majątkowej, braku adresu zameldowania i wszystkich tych działaniach, które trzeba podjąć przed założeniem działalności, aby być pewnym, że w momencie bankructwa naszego małego sklepiku internetowego urzędnicy nie zabiorą nam domu czy spadku po rodzicach, jak to miało często miejsce.

Spółka w UK

Jedną z dziedzin działalności naszej Uczelni jest pomoc w rejestrowaniu spółek w UK. Przez ostatni rok akademicki zorganizowaliśmy kilkanaście wycieczek na szkolenie do UK. Przeszkoliliśmy ponad tysiąc osób, z czego kilkaset założyło spółkę. W związku z tym napływa do mnie wiele pytań o spółki w UK. W publikacji tej znajdziesz porządnie opisane odpowiedzi na podstawowe pytania jak to ile to kosztuje, co daje, kto może zarejestrować tam działalność, jak to wygląda itp.

Upadłość w UK

Tą częścią będą zainteresowane osoby, które są w potężnych długach. Po zarejestrowaniu kilkuset spółek w UK odkryliśmy, że ogromną pomocą dla tysięcy osób w Polsce będzie również pomoc w przeprowadzce do UK w celu ogłoszenia upadłości. Okazuje się, że wyprowadzka na pół roku do UK i rozpoczęcie tam procesu upadłości może unieważnić wszystkie Twoje długi. Cały Twój majątek co prawda zostanie zlicytowany, ale reszta długów będzie anulowana, nawet gdybyś miał ich kilkaset milionów, również długów do skarbówki czy innych urzędów. W ciągu maksymalnie roku można zaczynać życie od nowa z czystą kartą. Wiedza na ten temat jest potrzebna nie tylko bankrutom, ale każdemu przedsiębiorcy po to, aby wiedział co ma robić, gdy przyjdzie czarny scenariusz.

Dla kogo jest ta książka?

Książkę pisałem specjalnie dla osób, które podjęły już decyzje o założeniu własnej firmy lub prowadzą ją kilka lat, nie więcej jak pięć. Książka nie jest przeznaczona dla ludzi, którzy dopiero się zastanawiają lub wahają. To nie jest książka motywacyjna, może nawet demotywować. Książka nie jest też dla tych bardziej doświadczonych. Jeżeli ktoś prowadzi firmę około 5 lat i dłużej to nie sądzę, aby odkrył w miej wiele wartościowych rzeczy. No może poza wskazówkami o tym jak otworzyć firmę w UK lub ogłosić tam upadłość. Książka jest dla konkretnych ludzi, którzy są zdecydowani, konkretni, ale jeszcze nie doświadczeni tak bardzo. Myślę, że pomoże ona w prosty sposób poznać wiele doświadczeń starszych kolegów i oszczędzić wielu kłopotów.

Gwarancja Satysfakcji

Oczywiście zachęcam do zakupu książki, ale zdaję sobie sprawę, że trudno w ofercie dobrze zaprezentować to co się sprzedaje. Gdybyś po zakupie kiedykolwiek uznał, że książka ta nie jest tym, co jest Tobie potrzebne to śmiało skontaktuj się ze mną, a zwrócę Ci pieniądze. Moja prośba tylko jest taka, abyś w kilku zdaniach napisał dlaczego to robisz, abym mógł jakoś zareagować, aby pozostali czytelnicy się nie rozczarowali.

Format publikacji

Wersja drukowana

Mamy też wersje drukowaną książki. Kosztuje ona dodatkowo 10 zł, wystarczy zaznaczyć to w formularzu i podać adres dostawy. Nie pobieramy żadnych dodatkowych pieniędzy za wysyłkę. W tych pieniądzach akurat mieści się wydruk i dostawa.

Zapraszamy wkrótce

Książka chwilowo niedostępna. Wznawiamy sprzedaż niebawem.