Panorama 18 maja 2010

Zostałem zaproszony przez Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej aby 18 maja 2010 spotkać się ze studentami. Było bardzo sympatycznie, uczelnia zorganizowała małą konferencję prasową, a relacja ze spotkania pojawiła się nawet w ogólnopolskiej Panoramie.


Mój komentarz:

Nie wiem czy to nierzetelność dziennikarzy czy specjalna manipulacja, ale takiego dennego materiału o naszej działalności jeszcze nie widziałem. „Zegarek ze złota i diamentów” i „jacht z załogą” to niby wizytówki milionerów! Według mnie to wizytówki idiotów, a nie przedsiębiorców! Skąd oni to wzięli? Moja odpowiedź na pytanie – co zrobić, aby pierwszy biznes się udał została ucięta w połowie i wyemitowana zaraz po tym wstępie z diamentami i jachtami jawnie sugerującymi, że to mój sposób bycia i zachowania, taki który popieram i taki który prowadzi do osiągnięcia czegoś. Odwrócili do góry nogami to co uważam za wartościowe i użyli mnie do zobrazowania swoich wyimaginowanych obrazów człowieka bogatego. Od 4 lat staram się tłumaczyć ludziom, aby NIE KONSUMOWALI, nie wydawali pieniędzy na pierdoły, hołubili praktyczność i gardzili luksusem. I to nie jest tylko moje zdanie, bo ja płotka jestem jeżeli chodzi o biznes. Tak samo uważają osoby, które dla nas wykładają, a jest tam kilka nazwisk z listy Wprostu! Ich można obok B. Gatesa pokazywać, a nie takiego gówniarza jak ja! Nie wiem co ten reportaż miał wspólnego z taką postawą! A na koniec zareklamowali kolekturę totolotka!

Nie wiem także skąd oni wytrzasnęli to, że używam roweru? Ze 3 lata nie siedziałem na rowerze, a jak już używałem to na pewno nie do dojeżdżania do biura, bo przez całe życie, może z pół roczną przerwą, moje biuro było nie dalej niż 3 metry od łóżka! Niech to zilustruje to autentyczność pozostałych faktów.

Nie muszę tłumaczyć tym co znają mnie lub moje poglądy, jakie dziadostwo ten reportaż zrobił. Szkoda mi jednak tych ludzi, którzy znają naszą działalność po łebkach, a z tego reportażu upewnili się w przekonaniu, że jesteśmy pajacami i tyle.

To tyle jeżeli o mnie chodzi. Wy też się wypowiedzcie w komentarzach.

A jeżeli chcecie, rzeczywiście poznać ludzi tych naprawdę bajecznie bogatych i co oni myślą i jaką mają postawę to zapraszam na www.seminarium.asbiro.pl.

15 komentarzy

 1. Krzysztof Lis

  Myślę, że nie jest z tym materiałem aż tak źle. Z Twojej wypowiedzi jasno wynika, żeby nie wydawać pieniędzy na pierdoły, o czym jak piszesz chciałeś przede wszystkim powiedzieć.

 2. Darek Tryba

  Sam przekonałem się nie raz, że telewizja kłamie i tak montuje lub dobiera wypowiedzi, aby udowodnić tezy redaktora lub przypodobać się masowej publice i powszechnemu stylowi myślenia.

 3. Michał Sobczyk

  Wniosek z materiału Panoramy: sposób na zarobienie milionów:
  – fart
  – loteria
  – dobry pomysł na biznes
  Chyba nie spotkałem jeszcze żadnej osoby odnoszącej sukcesy, która wymieniłaby jeden z tych czynników jako powód jej sukcesu :).

  Ale może oni się mylą i Panorama ma rację :). Powiem jak się dorobię :).

 4. Patryk

  Standardowy reportaż na miarę telewizji. To nie nierzetelność czy manipulacja tylko przekonania takich ludzi.
  Państwowa telewizja to i reklama państwowej loterii a jak idealnie w kadrze złapali kumulację na 9 milionów 🙂
  Ale z tym rowerem to dobre, jeszcze stwierdzenie po co w takim razie milion.
  Muszą pokazać konsumpcje bo z niej mają 22% 🙂

 5. Krzysiek

  Rzeczywiście cały ten reportaż to porażka. W ogóle nie rozumiem co robią w nim te diamentowe komórki i jachty. Przecież ludziom takim jak Ty, a poniekąd dzięki Tobie również ja (może kiedyś się jakiś milion pojawi 😉 ), wcale nie o to chodzi.

 6. Łukasz

  Już od dawna na swoim blogu FOX77 opisuję to co nazywane jest w Polsce dziennikarstwem i nadal twierdzę, że nie ma i nie było telewizji informacyjnej. Teraz po zobaczeniu tego materiału i po przeczytaniu „Przestań zgrywać milionera….” już wiem, że ci co nie konsumują to brzydcy ludzie a ci, którzy chwalą się co miesiąc nowym Porsche to „ładni ludzie”.
  Podsumowując to nie jest jak napisałeś „nierzetelność dziennikarzy” ale właśnie „specjalna manipulacja”, ja często słyszę, że pierwszy milion trzeba ukraść 🙂 a zapewne jak się nie da ukraść to drepczemy do kolektury Totolotka.

  Pozdrawiam

 7. Wiktor

  Nic dodać nic ująć do Twojego komentarza.

 8. Małgorzata Leliwa

  Najzabawniejsze jest stwierdzenie: „Tylko po co mu w takim razie ten milion?” 😉 Co w sumie odzwierciedla co większość ludzi z tym milionem by zrobiła. 😉

 9. Stefan Kubiak

  Dlatego tak bardzo potrzebne są media alternatywne. Szkoda, że środki masowego rażenia informacją są zdominowane przez ludzi o, delikatnie mówiąc, dość ograniczonych horyzontach. Oni pewnie nie tylko nie chcieli zrozumieć, o czym Kamil mówił, ale z góry założyli, że widzowie nie będą również tego w stanie strawić, więc zrobili do widza oko, mówiąc „my, zwykli ludzie, i tak swoje wiemy”. „Sprytnie wpletli” wypowiedź Kamila w zdjęcia pokazujące jakichś „nowych ruskich”. Porażka. I wielka szkoda, bo przecież typ milionera lansowany przez Kamila jest daleki od próżności i świecidełek.

 10. Jędrzej Bochyński

  bardzo chamsko zmontowany materiał imho

 11. Grzegorz

  Kamil a przyjedziesz kiedyś na Politechnikę Gdańską?

  Pozdrawiam:)

 12. Ryszard Orlicki

  A czy przypadkiem nie zalazłeś komuś za skórę? Zrobili reportaż, żeby zwrócić Ci uwagę „nie zadzieraj z nami”. Może to co robisz (uświadamianie ludzie) komuś nie pasuje ? Z pewnością jesteś konkurencją dla całej rzeszy pseudobiznesmenów, którzy to są najmądrzejsi i tylko oni wiedzą jak być bogatym.

  Młody i bogaty człowiek zawsze jest niewygodny, bo a nóż nauczy innych jak samemu zrobić hamburgera a nie iść do tych co „ajm lowin it”. A przecież młode i otumanione nastolatki to dojna krowa dla biznesu i lepiej żeby za dużo nie wiedzieli.

  Pozdrawiam i życzę sukcesów

 13. Piotr Tumidajewicz

  Dobry pomysł na biznes i fart jest wart dwa piwa i ani złotówki więcej !!! Ten kto cokolwiek próbował kiedyś robić to wie o tym doskonale że ludzie masowo maja pomysły a gorzej z umiejętnościami oraz kasa i praktyczną wiedza by cokolwiek zrobić. Po co kłamać że trzeba mieć dobry pomysł i fart ? chyba bo to by wykorzystywać ludzi albo by kupili los na loterii albo żeby wzięli kredyt na swój pomysł . A kto na tym zarobi ? w 1 i drugim przypadku nie zarobią oni a zarobi państwo a to z loterii a to z kredytu

 14. Tomasz Godlewski

  Praca,skromność i pokora do rzeczywistości. Osobiście nie posiadam milionów, ale poznałem Kamila i wiem, że jest osobą godną i solidną. Wiem z doświadczenia jak TV potrafi pociąć materiał :), cóż, pozostaje nam zdrowy rozsądek i cel do spełnienia ( róbmy swoje). Celem i sensem życia może być zdobycie milionów, ale najważniejsze jest by żyć godnie i być Człowiekiem, poznając Kamila, poznałem CZŁOWIEKA GODNEGO.

 15. Marek Sieradzki

  Telewizja kłamie, ale jest optymistyczny aspekt tego. Internet kłamie mniej i ludzie się do internetu przeniosą.

  Warto zobaczyć jak z Korwina regularnie robi się idiotę 10x na zasadzie wycięcia/manipulacji a rzadziej na zasadzie długiego języka Korwina.

Dodaj komentarz