Newsweek – Sorry, taki klimat (dla biznesu)

W dzisiejszym Newsweeku ukazał się artykuł na temat klimatu do robienia biznesu w Polsce. Artykuł składa się z wypowiedzi kilku przedsiębiorców w tym mojej. Poniżej zamieszczam ten fragment, który dotyczy mnie, a cały artykuł oczywiście znajdziecie w magazynie.

Pomimo tego, że redaktor podesłał mi tekst do sprawdzenia to nie zastosował sugerowanej poprawki, że Janusz Korwin Mikke przecież jest przedsiębiorcom, wydawał książki, pisma, między innymi Najwyższy Czas jeszcze w czasach komuny. Nie wiem dlaczego jego osoba miałaby przeczyć naszemu hasłu, że zatrudniamy wyłącznie przedsiębiorców.

5 komentarzy

 1. Iwona G

  „jest przedsiębiorcą” (przedsiębiorcom to celownik liczby mnogiej) … nie czepiam się, ale jakoś w oczy razi.

  Co do Pana zdania na temat klimatu w biznesie- czytam czasem Pana posty na blogu i z bólem serca się zgadzam. Z jednej strony chciałabym być nastawiona patriotycznie i założyć swój biznes w Polsce, z drugiej zaś strony mieszkałam kilka lat w USA i teraz po powrocie niestety widzę, jak daleko nam jeszcze do krajów zachodnich i ich podejścia do startup-ów.

 2. Marcin Sztylka

  No właśnie brakuje mi edukacji biznesowej od najmłodszych lat. W zeszłym roku, zakładając firmę, dopiero uczyłem się pisać biznesplan. I choć wiele rzeczy postrzegałem intuicyjnie, to gdybym miał większą wiedzę, uniknąłbym pierwszych wpadek.
  Aha, a propos edukacji biznesowej jeszcze – w ogólniaku miałem przedsiębiorczość. Pani od biologii stała na środku sali i czytała nam słowo w słowo z podręcznika… Żenada.
  Wiele trafnych spostrzeżeń, Kamilu, w Twojej wypowiedzi dla Newsweeka.

 3. GM

  Pan „redaktor” z newsweeka nie mógł przeżyć, tego faktu że nieprzyjazny mu ideowo JKM może być nazwany przedsiębiorcą XD

 4. Paweł R

  Odnośnie wypowiedzi pani Iwony (cytowanie nie działa panie Kamilu) – nie ma nic niepatriotycznego w przenoszeniu przedsiębiorstwa za granicę. Powiem więcej, moim zdaniem jest to działanie bardziej patriotyczne niż dofinansowywanie okupantów (bo jak inaczej nazwać obecny rząd ?) płacąc podatki. Każdy patriota powinien walczyć z reżimem okupującym jego NARÓD. Wspieranie bandyckiego PAŃSTWA poprzez posłuszne płacenie podatków jest działaniem skrajnie niepatriotycznym, bo jedynie przedłuża agonię wszystkich polaków.

  A co do samego wpisu – panie Kamilu – niech się pan cieszy że skończyło się na takim drobnym kłamstewku – bo newsweek to jeden z najgorszych (ramię w ramię z gazetą wybiórczą) szmatławców w Polsce, z psychopatycznym lisem na czele.

 5. Katarzyna Bartkiewicz

  Powiem tak, sama przez ostatni rok prowadziłam własną działalność gospodarczą u nas w kraju. Na początku super, „haj life” „mały” ZUS, bo przez pierwszy rok mam tzw. ulgę i mogę płacić ok 420 zł miesięcznie. Rozwijając własny biznes liczy się nie tylko każda złotówka,ale każdy przysłowiowy grosz, aby móc zainwestować w odpowiednie narzędzia i własne miejsce pracy. ZUS podcina skrzydła młodym nakładając tak ogromne podatki na przedsiębiorców. Dużo łatwiej jest utrzymać ciepłą posadkę w urzędzie niż prowadzić własny biznes. Po roku niestety mój biznes padł, ponieważ „ulga zusowska” przestała działać i nie stać mnie było przy dochodach ok. 2500 zł na miesiąc opłacić ZUS, który zabierze mi połowę. Teraz gdybym miała ruszać z nową wizją i nowym przedsięwzięciem to tylko w Anglii.

Dodaj komentarz