Mandat jest odwołaniem kary śmierci

Korwin rozpoczął zbiórkę podpisów pod trzema ustawami w tym pod przywróceniem kary śmierci. Dziwne, gdyż kara śmierci obowiązuje. Mało tego. W kodeksie karnym nie ma innej kary niż kara śmierci i istnieć nie może.

Na karę śmierci jesteśmy skazywani nawet, gdy zetniemy własne drzewo, przejdziemy w środku nocy na czerwonym świetle lub gdy urzędnik powie, że lody jakie produkowaliśmy od 20 lat to zamrożony sok a nie lody. A dlaczego to jest kara śmieci?

Dostajemy mandat 50 zł. Jest to mandat za „przestępstwo bez ofiary” czyli nie skrzywdziliśmy nikogo. Od tak założyliśmy inną żarówkę niż rozkazało 460 mędrców z wiejskiej. Nie zgadzamy się na ten mandat bo i z jakiej racji. Przychodzi jedno wezwanie, drugie. Wchodzą na konto bankowe. Dla pewności używamy tylko bitcoinów. W końcu odwiedza nas komornik i żąda nie 50 zł, a 400 zł, bo odsetki, bo koszty itp. Nadal nie poczuwamy się do odpowiedzialności i go wypraszamy. Przychodzi z policją i chce zabrać nam telewizor. Niby z jakiej racji? Bronimy się przed złodziejami i zabijamy policjanta. Za 10 godzin brygada „antyterrorystyczna” szturmuje nasz dom. Trochę się z nimi postrzelamy, ale na dłuższą metę nie mamy szans. Jedyne co możemy zrobić to odpalić ładunki wybuchowe przygotowane na tę okazję. Co prawda zginiemy w gruzach, ale kilkunastu bandytów także.

Powiedzieli ci, że to mandat 50 zł, a tak naprawdę jest to wyrok śmierci, który może zostać odwołany gdy zapłacisz 50 zł. To bardzo duża różnica.

7 komentarzy

 1. Mariusz Siek

  Może wystarczyło zapłacić 50 zł, nadal się nie zgadzać i w ten sposób ocalić życie. Jeżeli nawet mandat jest niesłuszny to czy warto za niego poświęcić życie? Według mnie nie. Oczywiście ktoś powie a jak by to było 100 000 zł? Też byś zapłacił jak byś się nie zgadzał? Tu niestety nie mam dobrego rozwiązania 🙂

 2. Marek Bernaciak

  Co do zasady, trudno się nie zgodzić. Grupa trzymająca za mordę zwana dla niepoznaki „państwem” dokładnie tak to zorganizowała. Widać to zresztą w Niemczech, gdzie jako karę śmierci zabiera się dzieci, gdy rodzice nie zgadzają się na ich państwową indoktrynację w ośrodkach więziennych zwanych dla niepoznaki „szkołami”.

 3. Tomek Kruk

  myślę że tu już popłynąłeś z wymyślaniem hipotetycznego ciągu zdarzeń,których akurat takie następstwa mogą się wydarzyć ze stopniem prawdopodobieństwa mniejszym niż ten,że Cie ruska rakieta trafi,kiedy będziesz w kraju,którego jesteś rezydentem

 4. Marian

  O kurnwa, ;> Faktycznie Kamil.

  Mariusz Siek, albo zapłacić 50zł, niezgodzić sie i odebrać później jakoś te 50zł, niekoniecznie ukraść złodziejowi, ale naprzykład robiąc coś mądrzej, żeby móc nie zapłacić jakiegoś należnego 50zł, albo kilku. Np: 2 wyjscia, móc pracowac, ale nie robic tego, i tracic dla skarbu panstwa potencjalnbe podfatki, albo pracować, ale już poza strukturą państwa, niekoniecznie fizycznie sie przemieszczając, mysle tu np: o optymalizacji. tudzież wehikułach.

 5. Marian

  Dodatkowo jeszcze, zmultiplikować rozwiązanie, polecając znajomym, i w ten sposób, zwiekszyc korzysci ludzkie, a zmniejszyc te panstwowe. To chyba jedyna droga zeby pozbyc sie tego pasożyta, nie wspierać go w ogóle, a za to wspierać o to siebie i otoczenie. Zgodnie z mądrym przysłowiem, walka ze starym modelem jest nieskuteczna inaczej niż tworząc nowy model. Wielu tego nie zna, wielu zna i nie rozumiem. A Ty Kamil? Pozdrawiam.

 6. Tomasz Tofil

  brak słów… wszędzie widać, że jesteśmy trupem, a mimo to brygady plebsu dalej dążą do samounicestwienia to jest jakas masakra jak głupie stały się nasze społeczeństwa.

 7. kociarz

  Jest w tym trochę prawdy. Trudno oprzeć się zasadzie że kara śmierci powinna być w KK

Dodaj komentarz