Kula śnieżna się kręci!

Jako, że matury dobiegają końca, podsumowaliśmy już nasz projekt Alternatywnych Lekcji Przedsiębiorczości (www.alp.kcbe.pl) i przygotowujemy się na następny. W tym roku szkolnym udział w 1642 lekcjach wzięło ponad 57 tys. uczniów z 326 szkół co daje w przeliczeniu 12% maturzystów w kraju! A nawet nie tylko w kraju, gdyż jak pisałem ostatnio zajęcia powoli organizowane są także w Londynie! Rozdaliśmy prawie 7 tys. różnych gadżetów (książki/płyty), a koszty zamknęły się w granicach 122 tys zł.

To co rozpoczęło się ponad 4 lat temu jako pojedyncze zaproszenie mnie przez znajomą nauczycielkę na lekcje przedsiębiorczości rozrosło się w potężną akcję edukacyjną. Kiedy podczas konfernecji MJM (www.myslecjakmilionerzy.pl) pytałem uczestników czy wartościowe byłoby dla nich zapoznanie się z podstawami inteligencji finansowej, pasywnym dochodem, kwadrantem przepływu (jakkolwiek to nazwiemy) większość, bardzo granicząca z „całością” przytaknęła. Większość przyznała, że gdyby poznała „co piszczy w trawie” 5-10 lat wzceśniej to ich życie wyglądałoby inaczej!

To właśnie dlatego z wielką radością dzisiaj informuję, że projekt ALP ma zasięg 12% o czym nigdy mi się nie śniło! Oznacza to dokłądnie tyle, że wystarczy zrobić 8 razy tyle, aby dorzeć do każdego młodego człowieka, który wchodzi w dorosłe życie!

Chciałbym tutaj podziękować wielu setkom, a nawet już tysiącom wolontariuszy, bez których projekt nie miałby szans istnienia. Wykładowcy, organizatorzy, nauczyciele, uczniowie, dyrektorzy, przedsiębiorcy i wiele, wiele osób jest zaangażowanych w projekt. To dzięki wam to wszystko. Ja tu tak naprawdę tylko sprzątam. Daję twarz i ciągnę ten wóz, ale bez waszego zaangażowania nic byśmy nie wskórali. Większości z was nie znam, ale serdecznie wam dziękuję. Dziękuję w imieniu swoim oraz każdego z ponad 1600 uczestników, którzy skontaktowali się z nami i podziękowali za ciekawe wykłady! Kończymy już powoli pracę nad tegorocznym ALP i zabieramy się za organizację i promocję MJM.

Konferencja Myśleć Jak Milionerzy (www.myslecjakmilionerzy.pl) w tym roku odbędzie się także w 16 miastach wojewódzkich. Na każdej z nich 5-6 wykładowców podzieli się swoim doświadczeniem, a na każdej z wielu przerw będzie można poznać i wymienić się doświadczeniami z wieloma innymi uczestnikami. Na koniec konferencji także zapraszamy wszystkich na kolację, takie drobne afterparty, na którym także będzie można podyskutować.

Samej konferencji reklamować nie trzeba, gdyż organizowana już od 4 lat stała się dla wielu obowiązkowym dniem w kalendarzu. Nawet nie dla samych wykładów, ale dla atmosfery i idei w jakiej jest organizowana. Dla mnie najważniejszym w konferencji jest możliwość poznać wszystkich aktywnych ludzi, którzy angażują się w nasze działania. Jest to niebywała okazja aby się wszyscy poznali i wymienili doświadczeniami.

Konferencja jest już przygotowana w 90%. Pozostaje tylko kilku wykładowców którzy mają na 100% potwierdzić swoje wystąpienia i zabieramy się za promocję. Tutaj prośba do was moi drodzy czytelnicy o pomoc przy promocji. Na dzień dzisiejszy na konfernecje zapisanych jest 291 osób, jest to lekko ponad dwa razy tyle ile o tej samej porze było zapisanych w zeszłym roku. Jestem pewny, że dzięki waszej pomocy, cały internet i media będą huczały od informacji na temat konferencji. Działajmy, nie narzekajmy, że w naszych miastach się nic nie dzieje, sprawmy aby coś się działo. Rozpromujmy wspólnie gdzie się da naszą inicjatywę.

Na dzisiaj to wszystko. Nie było dzisiaj może odkrywczo, a informacyjnie. Niemniej jednak dla mnie osobiście to jeden z ważniejszych wpisów. Kiedy przeczytacie wpis o ALP sprzed dwóch lat sami zrozumiecie jak to wszystko się rozwinęło. O takich rzeczach jakie teraz się dzieją nigdy nie marzyłem!

www.kamilcebulski.pl/2007/11/19/prezent-spotkanie-start-alp/

A jeżelio chcecie posłuchać sensowniejszych wypowiedzi merytorycznych zapraszam na www.asbiro.pl jest już dostępna od jakiegoś czasu druga audycja – komentarz alternatywny.

3 komentarze

 1. Paweł Krzyworączka

  Gratulacje Kamilu! Wspaniały wynik: 12%. Znam nieco Twoje plany, więc wiem, że to dopiero Twoje intro 😉
  Robisz doskonałą robotę. Zasługujesz na szacunek każdego Polaka. W czasach, gdy narzekanie to podstawowa forma wypowiedzi, myślenia i działania większości Polaków, Ty proponujesz alternatywę. I uczysz młodzież brania odpowiedzialności za własne życie.
  Powodzenia Ci życzę i pamiętaj, że masz moje wsparcie, jeśli będziesz kiedykolwiek go potrzebował.

  Pozdrawiam z uśmiechem,
  Paweł Krzyworączka
  ——————————————————————-
  http://tajemniceebiznesu.pl/ – ebiznes na nowym poziomie
  ———————————————————————-
  http://darmowy-kurs-pozycjonowania.pl/ – zostań pozycjonerem

Dodaj komentarz