Kredyt Studencki i audycja w Radio Centrum

Na pocz±tku listopada by³em w Lublinie. Jakub Bis, o którym jeszcze wspomnê, zaprosi³ mnie na spotkanie z tamtejszymi studentami. Z okazji organizowanego spotkania zosta³em tak¿e zaproszony jako go¶æ do lokalnego radia – Radia Centrum.

Ods³uchaj audycjê w Radio Centrum:


Przy okazji pobytu w Lublinie, miêdzy studentami, poczu³em tê studenck± atmosferê, a Jakub wprowdzi³ mnie nieco w tajniki Kredytu Studenckiego.Wydawaæ by siê mog³o, ¿e kredyt studencki nie jest zabardzo zbli¿ony tematycznie z tym co promujê, a wiêc dzia³anie bez pieniêdzy zamiast z pieniêdzmi, jednak wspomniany kolega wyja¶ni³ mi kilka rzeczy. Jakub podobniej jak ja udiela siê spo³ecznie. Aby pomóc studentom stworzy³ stronê www.kredytstudencki.com.pl.O co chodzi z tym kredytem, nie wdawaj±c siê w szczegó³y. Je¿eli jeste¶ m³odym studentem i w Twojej rodzinie jest ok 1500 z³ dochodu / osobê, mo¿esz dostaæ preferencyjny kredyt. Takie stupendium o warto¶ci z tego co pamiêtam 600-800 z³ miesiêcznie na czas trwania studiów + doktorat. Wyjdzie z tego jakie¶ 40-50 tys. z³ w przeci±gu 5-7 lat.A teraz przechodzê do sedna. Ten kredyt nie jest oprocentowany. Odsetki zaczynaj± byæ naliczane dopiero 2 lata po skoñczeniu studiów. Podejrzewam ze do tego czasu odsetki p³aci Pañstwo. Jednym s³owem dzisiaj bierzesz 50 tys. jutro oddajesz 50 tys. a to ile zarobi± te pieni±dze np. na lokacie w miêdzy czasie jest Twoje.

Nawet nie oddaj±c tych pieniêdzy na lokatê zarabia siê na inflacji! Okazja naprawdê jakich ma³o.
Zafascynowany tym zjawiskiem zwanym Kredyt Studencki, odpowiadam na mailowe pytanie znajomego studenta: „Jak mo¿na zarobiæ 1 tys. z³ w jeden dzieñ„.

Nie odpowiem Ci jak zarobiæ tysi±c, ale jak zarobiæ 5 lub 10 tys. w jeden dzieñ. – tutaj t³umaczê co to jest kredyt studencki – Bierzesz go, formalno¶ci i ustawienie automatycznego polecenia zakupu funduszy inwestycyjnych czy wp³aty pieniêdzy na lokatê zajmie ci dok³adnie jeden dzieñ, a kasy mo¿esz zarobiæ znacznie wiêcej ni¿ 1 tys.

Dosta³em odpowied¼ zwrotn±, ¿e to beznadziejny pomys³ bo tê kasê zarobi dopiero za 5 lat, a on chce j± mieæ teraz. Ripostowa³em – To trzebaby³o ruszyæ dupê po kredyt 5 lat temu!
Zapewniam was, ¿e ten cz³owiek, za 5 lat bêdzie zadawa³ sobie w duszy ci±gle to samo pytanie. Jak zarobiæ tysi±c z³otych na nastêpny dzieñ.

20 komentarzy

  1. Tobi

    Trochę późno skoro podanie o kredyt można składać tylko do 15 listopada. 🙁

  2. racjona

    hmmm chyba źle rozumiesz ideę kredytu studenckiego. Jest on wypłacany co miesiąc w wysokości ok 600-800zł przez 10 miesięcy w roku przez 5 lat studiów. Nie dostajesz całych 50 000zł z marszu – do ręki. Zaczynasz go spłacać po 2 latach od ukończenia studiów, a odsetki są śmieszne – rzędu 2,5 – 3%.
    Więc gdyby chcieć zrobić tak jak mówisz w artykule, to należałoby odkładać te miesięczne transze i po pięciu latach by się zgromadziło owe 50 000 zł (+ ewentualne odsetki z RORa). Potem dopiero możnaby zaszaleć i tę kwotę gdzieś korzystnie ulokować, do momentu rozpoczęcia spłaty (czyli przez 2 lata można całkiem nieźle na rynku finansowym zarobić). Tylko pytanie: skoro co miesiąc odkładamy te pieniądze, to za co żyć przez 5 lat studiów :]

    A żeby było śmieszniej, to ktoś wyliczył, że gdyby ok 320zł odkładać co miesiąc, a za resztę kwoty wyżyć miesiąc studencki (bez szaleństw :]) i zebrane pieniądze lokować w funduszach inwestycyjnych o nawet przeciętnej stopie zwrotu, to po 5 latach kredyt spłaci się sam 🙂

    Życzę szczęścia 🙂 … ja już na wylocie ze studiów 🙂
    Pozdrawiam
    racjona

  3. frico

    Chyba do audycji w Radio Centrum zakradła się pewna nieścisłość. Otóż, prowadząca wspomina kilkakrotnie o tym, że „w wieku 21 lat zarobiłeś pierwszy milion” – Ty zaś jej z błędu nie wyprowadzasz. A z Twoich wcześniejszych słów Kamilu, zrozumiałem, że w tym wieku osiągnąłeś „obrót w wysokości jednego miliona złotych”. Przyznasz, że jest to pewna (wymierna) różnica 😉 Jak to więc w końcu jest z tym „milionem” ?

  4. Rude Dude

    Wiadomo jak to jest w radiu, bajerują żeby słuchaczy przyciągnąć. A potem dawaj im reklamy z zaskoczenia puszczą 🙂 I przy okazji reklamę książki robią.

    Tak na marginesie to słuchając tej audycji dowiedziałem się nowej rzeczy, mianowicie że szkoła nie jest najważniejsza ale to co robimy aby się rozwijać i móc potrafić myśleć abstrakcyjnie.
    Kamil zrezygnował ze studiów bo uczyli go tam przestarzałych metod. Musimy uczyć się sami, „dobre” książki to dobry fundament.

  5. Dominik

    Przesluchujac to nagranie widze, jak ciezka rzacza jest wyjasnienie czlowiekowi tego sposobu na zycie, tej pieknej idei. Jesli ten ktos tego nei czuje, to nie moze tego zrozumiec. Zadaje takie dziwne pytania. Przykladowo „Jak szybko dojsc do miliona?”, „Jak ty to zrobiles?”, „Co ja mam robic?”.

    Mam grono osob, ktore tego nie czuja, wogole nie rozumieja tego co robie. Wedlug nich powinienem chodzic do szkoly, isc z nimi na impreze, posiedziec na lawce i pomazekac. W ostatecznosci powinienem sie pouczyc a nade wszystko nie wybijac.

    I jak takim ludziom cokolwiek wytlumaczyc? Ja o jednym a oni o drugim. Jakby w innej rzeczywistosci zyli. Ale coz? To oni pozniej beda siedziec z rozdziabionymi gebami, zastanawiajac sie „Jak? Przeciez On taki glupi jest!”. A wtedy to ja bede mogl im prawic moraly i to ja wtedy bede mial moralne prawo do tego aby sie z nich ponabijac. Taka smutna prawda!

    Swoja droga zastanawiam sie, ile osob sluchajacych rej audycji na zywo w Lublinie, zrozumiala sens takich zwrotow jak chociazby „przychod pasywny” 🙂 Czy oni wogole wiedza o czym Ty traktowales? :>

    Pozdrawiam
    Dominik

  6. Mirosław Sikora

    Witam wszystkich chętnych wykorzystania kredytu studenckiego. Już 21 kwietnia 2007 roku w auli Instytutu Matematyki w Katowicach będę miał wykład na temat optymalnego wykorzystania kredytu studenckiego. Przede wszystkim przedstawię możliwość zarabiania na takim kredycie, a spłacanie go z odsetek, które ten kredyt nam zarobi.
    Nie przejmujcie się miesięczną kwotą 600-800zł. Powiem, że jest to idealne rozwiązanie. Przecież rocznie mamy 7200-9600zł. Dlatego wszystkich zainteresowanych wiedzą na temat zarabiania na kredycie studenckim zapraszam na stronę http://www.mjm.kamilcebulski.pl i zarezerwowanie sobie miejsca na tym wykładzie, gdzie będzie jeszcze mowa o wielu innych ciekawych rzeczach. Serdecznie zapraszam.

  7. Jakub

    Kredyt studencki to transze w wys. 600 zł lub 400 zł…
    jest troszeczkę nieścisłości w powyższym artykule i niektórych komentarzach.
    Żebyście nie mieli błędnego wyobrażenia o Preferencyjnym Kredycie Studenckim:
    zainteresowanych szczegółowymi danymi zapraszam na moją stronę http://www.kredytstudencki.com.pl

  8. Student

    Jest i darmowy ebook 😉
    napisany przez autora http://www.kredytstudencki.com.pl – po co płacić za coś co jest za darmo?
    A no chyba, że GELLO ma na tym zarobić, bo oczywiście wkleił linka z programu partnerskiego 😉

  9. Kredyt

    Kredyt studencki jest wypłacany co miesiąc w wysokości do 800zł przez 10 miesięcy w roku przez 5 lat studiów. W porządku, ale jak to później spłacić jak pracy nie będzie?
    Kolejny kredyt i pewnie jeszcze kredyt na mieszkanie, a potem kredyt na samochód i kredyt refinansowy i jeszcze jeszcze jeszcze…
    I niech spłacją wnuki?

  10. kredyt

    witam! dziekuje za przydatne informacje i za artukul

  11. Andrzej

    Czytałem tego Bogatego Studenta, i wg. mnie warto. Daje niezłą motywację do działania i zmienia myślenie finansowe.

  12. Konrad

    W takim razie ja polecam darmowego ebooka pana Jakuba, jestem pod dużym wrażeniem tej lektury i muszę przyznać, że jest to pozycja godna polecenia i… no właśnie w 100% darmowa 😉
    No bo, kto jak kto, ale studenci chyba umieją liczyć najlepiej ze wszystkich klas społecznych i po co płacić za darmową wiedzę?

  13. Kredyt preferencyjny

    Tyle że kredyt to kredyt i kiedyś trzeba go spłacić. Na studiach sie o tym nie myśli. A po studiach gehenna.

  14. Przedsiebiorczy.co

    NIestety wielu jest takich ludzi jak ten, o którym tu piszesz Kamilu. Wielu nie widzi calego 'picture’ i chca widziec zyski od razu. Zamiast zadzialac teraz i czerpac z tego zyski po jakims czasie. Na pytanie czy chcialbys otrzymac 50 tys zl teraz czy 100 tys za rok wiekszosc osob odpowiedzialaby za 50 tys teraz…

  15. Joanna Muszka

    Niezgadzam sie z wieloma sprawami. Przedewszystkim z tym ze wszystkie lokaty oferuja zarobki. Wezmy pod uwage inflacje.

  16. Mario Luigi

    Kredyt preferencyjny said: Tyle że kredyt to kredyt i kiedyś trzeba go spłacić. Na studiach sie o tym nie myśli. A po studiach …

    No dokładnie, a wiadomo, że teraz nie ma pracy.

Dodaj komentarz