8 komentarzy

 1. Stefan Kubiak

  Kamil, super! Trzymam kciuki! Gdzie jest jednak haczyk? Czy Twoje przedszkole i szkoła w Zambii będą płatne? Czy Zambijczyków będzie na nie stać? Czy może chodzi o coś innego? Tak czy inaczej, powodzenia!

 2. europa

  Kamil ma już chyba dość Polski. Ale do tej afryki coś mi nie pasuje. Za blada twarz.
  Ja myślę że zamiast wyjazdu do afryki lepiej pomoc terapii psychologa
  bo ta nienawiść do urzędników jest straszna.

  Ja wiem że u nas się źle traktuje przez urzędy przedsiębiorców ale to dlatego że stają przed nimi taranem.
  większość polskich przedsiębiorców oszukuje zarówno w podatkach jak i wyzyskuje swoich pracowników, grabi i zmusza do niewolniczej pracy w niedziele i święta. Dlatego ci urzędnicy są tacy srodzy dla polskiego biznesu.

  Jak się podniesie poziom klasy pracodawców w Polsce, to urzędy bardziej przychylnie będą do nich podchodzić. Tak myślę.
  Są ludzie jak Piotr Majewski z cneb.pl którzy znakomicie prosperują w polskich warunkach i nie narzekają na urzędników.

 3. Albert Kowalewski

  Kamilu, oby Ci się wszystko udało, powodzenia !

 4. Michał

  Elegancko ! Super inicjatywa. Kiedy planujesz ukończyć przedsięwzięcie ? Ja wyjeżdżam w Maju na rok do Kanady wrócę w Maju 2013. Więc jeśli będzie jeszcze potrzeba wolontariuszy to chętnie bym przyjechał.

 5. Marian

  Komentarz do wpisu „europa”, pragnę zauważyć, że to raczej bariery biurokratyczne do spółki z nastawieniem jeszcze komunistycznym tworzą warunki, a raczej koniecznosć dla wielu, aby unikać płacenia podatków, zresztą czesto zgodnie z przepisami. Im wyższe podatki i im głupsze, restrykcyjne przepisy tym mniej wpływów. A Pan premier na przykład dorzuca kolejne +2% podatku czy tam ile, ALE, ale, nie bójcie się ludzie, płacone po stronie tych złych – przedsiębiorców i się śmieje, napuszcza jedną grupę społeczną na druga i tylko się śmieje. Historii najwyraźniej nie lubił, gdy Rzym rozkwitał, podatki były niskie i system prosty, gdy Rzym upadał, podatki i biurokracja największe.

  „Jak się podniesie poziom klasy pracodawców w Polsce, to urzędy bardziej przychylnie będą do nich podchodzić. Tak myślę.” – to przemyśl jeszcze raz, zależność miedzy „klasą” pracodawców, a panującym środowiskiem które determinuje ich zachowania.

 6. Witold Malejki

  Uważam, że inwestowanie w Afryce to przyszłość. Kraje afrykańskie rozwijaja się szybko i są głodne dóbr na które do tej pory nie było stać ich obywateli. Rynki będą chłonąć coraz więcej. Standardy gospodarcze i polityczne również idą w dobrą stronę. Biorąc to pod uwagę + poprawiajacą się kulturę i atmosferę biznesową myślę, że na tym kontynencie można już dobrze zarobić a w niedalekiej przyszłości jeszcze więcej. Sam swego czasu myślałem o Afryce i niewykluczone, że do pomysłu powrócę.

 7. Jed

  europa said: większość polskich przedsiębiorców oszukuje zarówno w podatkach jak i wyzyskuje swoich pracowników, grabi i zmusza do niewolniczej pracy w niedziele i święta.

  skad wyciagnales te statystyki?
  mozesz uszczegolowic jaki dokladnie odsetek w przywolanym przez Ciebie przedziale 51%-99% stanowia oszusci?

Dodaj komentarz