Do kogo jest podobne dziecko

Na pytanie o to do kogo podobne jest nowo urodzone dziecko zawsze odpowiadajmy, że do ojca. Mężczyźni znają kilka podstawowych kolorów. Kobiety dużo więcej. Podobnie z tym szacowaniem podobieństwa dzieci. Sorry ale ni cholery nie umiem odróżnić od kogo dziecko ma nos, a od kogo ucho. Dlatego też do odpowiedzi na pytanie o podobieństwo przestałem używać wzroku a zacząłem używać lepiej dostosowanego organu – rozumu. Otóż dzieci fizycznie bardziej podobne są do ojca, oczywiście rozkład naturalny itp. też trzeba wziąć pod uwagę.

Otóż matka zawsze ma pewność, że dzieci są jej. Ojciec już nie do końca. Ewolucja rozwiązała ten problem upodabniając dzieci do ojców. Albo inaczej mówiąc. Jakimś dziwnym trafem dzieci podobne do ojca przeżywały częściej 🙂

O ile wygląd fizyczny to domena ojca, tak intelekt częściej dziedziczy się po matce. Jest teoria, która mówi, że kobiety mają tendencję do wybierania na partnera mniej inteligentnego egzemplarza. Bo jeżeli mężczyzna to głowa i „siła” całej rodziny, to kobieta jako szyja, skuteczniej zarządza głową, jeżeli ta głowa nie ma za więcej IQ pod maską niż ona.

2 komentarze

  1. Radek

    Przyznam się że nigdy do tej pory tak do tego nie podchodziłem. Z tym IQ to pozwolę się nie zgodzić.? Sam napisałem że zacząłeś używać rozumu czyli „u nas mężczyzn” nie jest z tym aż tak źle.

  2. Puti

    Skąd wziąłeś takie informacje? Bo brzmia mocno niewiarygodnie i nienaukowo.

Dodaj komentarz