Dlaczego demokracja prowadzi przez socjalizm do komunizmu

Mówi się, że głupich jest więcej. To zależy od tego co przyjmiemy za normę. Demokracja zmusza nas do życia w systemie o wydajności takiej, aby zrozumiał to przeciętny człowiek, zobrazowany na obrazku jako IQ 100. Wynalazek wolnego rynku się w tym przedziale nie mieści. Póki była monarchia to jakoś udawało się narzucać głupiej większości siła lepszy system niż ten, który potrafi zrozumieć przeciętny człowiek. Jednak jeżeli prawdą jest to co pisze profesor Flynn, że przez ostatnie 100 lat IQ ludzi podwyższyło się o 6 punktów to kto wie, może kiedyś nasze dzieci doczekają czasów, gdzie nie tylko one, ale również ich sąsiedzi będą szanowali ich własność prywatną.

3 komentarze

 1. szela

  Zasada WOLNEGO Rynku – zawsze wygrywa silniejszy !
  Pytanie: Czy nas Polaków na Wolny Rynek stać ?
  Odp: Niestety nie!
  1. nasze uniwersytety w rankingach są na ok 500 pozycji(brak znaczących zasobów wiedzy)
  2. nasze banki to żart (aby zrealizować jeden większy projekt to musiały się wszystkie zrzucić – brak znaczących zasobów kapitałowych)
  3. zasoby ludzkie (demografia), jesteśmy przodownikami w emigracji w EU
  Wniosek jest jeden Wolny Rynek na obecnym etapie nie jest możliwy.

  • Jimmy

   Wniosek: Wolny Rynek na obecnym etapie to jedyna możliwość dogonienia innych krajów.

   • szela

    Wniosek: Wolny Rynek na obecnym etapie to jedyna możliwość dogonienia innych krajów.
    Historia takich krajów jak USA i GB (Anglia),pokazuje zupełnie coś innego. Kraje te najpierw chroniły swój rynek , aż do momentu gdy ich gospodarki były wstanie poradzić z zagraniczną konkurencją. Korea Południowa poszła drogą protekcjonizmu gospodarczego, a MY latach 1989 – 92 postawiliśmy na Wolny Rynek i do dziś płacimy za to będąc kolonią gospodarczą zachodu. (ocenia się że te lata wygenerowały 98 % wrogich przejęć w całej historii III RP , nasza gospodarka straciła w tych latach tysiące patentów – szkoda na to słów synonim Patologia Transformacji mówi sam za siebie)

Dodaj komentarz