Biohistoria

Czytam właśnie „Biohistory” doktora Jima Penmana, a dokładniej o regresji w dziedziczeniu DNA. Otóż okazuje się, że jeżeli para wybitnie inteligentnych ludzi będzie miała dziecko to z bardzo dużym prawdopodobieństwem dziecko to będzie głupsze od nich. Gdzieś tam zawsze, nie tylko jeżeli chodzi o inteligencje, w drugim pokoleniu następuje regres w kierunku średniej. Statystyka mówi, że będzie mądrzejsze niż średnia społeczeństwa, ale głupsze niż rodzice.

Ponieważ ilość zarabianych pieniędzy jest silnie skorelowana z IQ to ładnie się to komponuje z danymi statystycznymi z „Sekretów Amerykańskich Milionerów” doktora Stanleya i doktora Danko. Według nich dziecko milionera ma zaledwie 25% szans, że też będzie milionerem. Dziecko nie milionera, nie jestem pewny czy dobrze pamiętam, ale kojarzy mi się cyfra 0,24%.

Co ciekawe z badań wynika, że pierwsze dziecko jest średnio 3IQ mądrzejsze od jedynaków. Sam fakt bycia pierwszym nie zwiększa IQ, ale młodszy brat czy siostra owszem. Często rodzice mówią, że zrobiliby wszystko dla swoich dzieci. No to teraz już wiecie co trzeba zrobić.

Podobnie wychowywanie dziecka w niepełnej rodzinie. Brak ojca i życie tylko z matką (a tak jest najczęściej) sprawia, że prawdopodobieństwo trafienia do więzienia wzrasta 4,4 razy, a prawdopodobieństwo tego, że w dorosłym życiu dziecko takie będzie żyło w biedzie, cokolwiek to oznacza, wzrasta blisko 7 razy.

I tak dalej i tak dalej. Ciekawych rzeczy się dowiaduję podczas procesu odkrywania co trzeba zrobić, aby nie wychować w domu lewaka. Największe odkrycie jakie do tej pory dokonałem to zmiana sposobu postrzegania rozwoju dzieci. Pytanie nie powinno być co zrobić, aby nie było lewakiem. Pytanie brzmi, czego nie robić! A odpowiedź, nie zaburzać naturalnego wzrostu. Mama w domu, tata na polowaniu, jak to było od tysięcy lat.

Z Australii takie dane z 14 letnich badań na 4374 małżeństwach ankietowanych co roku. Pracujące matki zadowolenie z życia oceniają na 7,8 punktu. Dziewczyny, które po urodzeniu dziecka zostają w domu, aby je wychować oceniają swoje szczęście na 8 punktów na 10. Średnio zadowolenie rosło o 1,2% każdego roku. Czyli zaraz po porodzie słabo, ale potem docenianie. Nie dość, że szczęśliwsze, to jeszcze dodatkowe, albo inaczej, nie zabrane kilka IQ dzieciom. Z badań wynika, że optymalne dla odczucia satysfakcji z życia jest posiadanie 4 dzieci, przy czym skok w ocenach z 1 na 2 jest największy.

13615495_526755364180234_1491439213350257744_n

A na zdjęciu pierwsze ASBIRAKI, podczas rozdania nagród w ASBIROwym konkursie strzeleckim dla dzieci. Niech się dzieci z pistoletami oswajają.

Ogólnie taki pierwszy mini zjazd ASBIROwców z dzieciakami podczas ostatnich kajaków bardzo udany. Na początku sierpnia chcemy powtórzyć imprezę. A dokładniej zapraszamy was rodziców z dziećmi na nasz Biznes Camp. Ja będę z rodzinką i kilka innych fajnych ludzi też. Trudno jednak wyrwać rodzinkę na 10 dni w jedno miejsce. Jednak jeżeli wpadniecie na drugi weekend Biznes Campu czyli 5-7 sierpnia to właśnie w tych dniach skupiamy się na ASBIRAKACH 🙂. Trochę wykładów dla rodziców, zajęcia dla dzieci, ogniska itp. Szczegóły u naszej Iwonki. Podobno na ten wekeend jest już zapisanych 15 dzieciaków w wieku 2-7 lat. Więc zapowiada się ciekawie. A jak nagle zgłosi się 30 osób to może zorganizujemy oddzielny weekend. Narazie myślimy, że spokojnie da się te imprezy połączyć.

Dla nas jak się domyślacie jest to takie trochę testowanie rynku i tego co możemy zaoferować. O ile kiedyś odczuwałem potrzebę zdobywania wiedzy o zarabianiu i tak na bazie tych moich potrzeb i niemożności ich zaspokojenia powstało ASBIRO. Tak od kilku lat odczuwam inną potrzebę. Jakieś tam pomysły mam, zobaczymy co z tego wyjdzie. Na wszelki wypadek zdradzę wam, że kupiłem już domenę asbiraki.pl 🙂 Ale zanim poważnie się zaangażuję, chcę lepiej sprawdzić czy moje oczekiwania i potrzeby są tożsame z waszymi.

Bo np. biorąc pod uwagę moją produkcję MEMów, to te co ja uważam za najlepsze zyskują maks 10 tys. odsłon. Więc jak tak samo oceniam wasze potrzeby odnośnie wiedzy z zakresu rozwoju dzieci to …. Jeden z lepszych MEMów, ok 1,2 miliona odsłon siedział u mnie na dysku prawie 30 dni zanim go wrzuciłem, bo ciągle uważałem że inne będą ciekawsze,a nie mogę wrzucić wszystkiego naraz 🙂

A tu link do Biznes Campu, kontaktujcie się z Iwonką o szczegóły:
www.asbiro.pl/biznes-camp/

2 komentarze

  1. Mateusz

    Całkiem ciekawe badania. Chciałem dopytać, tutaj „Co ciekawe z badań wynika, że pierwsze dziecko jest średnio 3IQ mądrzejsze od jedynaków. ” chodzi o 3 pkt IQ ?

    asbiraki.pl od razu na 3 lata wykupiona 🙂

  2. Radek

    Ano właśnie. To co naturalne, w obecnych czasach tak krytykowane, okazuje się najcenniejsze. Tradycyjne role mężczyzny i kobiety okazują się bezcenne 🙂

Dodaj komentarz